Czat grupowy na Facebooku to świetny sposób na pozostanie w kontakcie z przyjaciółmi i członkami rodziny, których nie widujesz zbyt często. Grupy pozwalają na tworzenie wątku rozmowy, wysyłanie zdjęć i dodawanie emojis do wiadomości. Według stanu na maj 2015 roku, w Grupach na Facebooku jest 1,4 miliarda aktywnych użytkowników. Możesz stworzyć Grupę na Facebooku i rozpocząć czat z maksymalnie 50 osobami. Jednak tylko osoby w grupie będą mogły natychmiast odpowiadać na wiadomości.

Tworzenie czatu grupowego na Facebooku jest łatwe, jeśli wiesz, gdzie szukać. Istnieją dwa główne sposoby, aby przejść o tym: tworzenie istniejącej grupy lub dodawanie nowych członków. Pierwszy sposób jest bardziej bezpośrednim podejściem. Jeśli masz już grupę na Facebooku, możesz rozpocząć nowy czat, klikając ikonę koła zębatego na stronie grupy.

Możesz również rozpocząć czat grupowy z poziomu aplikacji Messenger. Aplikacja Messenger jest dostępna dla urządzeń z systemem Android i iOS. Łatwo ją uruchomić i jest to jedna z najpopularniejszych aplikacji na arenie mediów społecznościowych.

Tworzenie czatu grupowego na urządzeniu mobilnym przebiega nieco inaczej niż na komputerze stacjonarnym lub tablecie. Po otwarciu nowego czatu możesz przewinąć listę kontaktów lub stuknąć imię osoby, którą chcesz dodać do rozmowy. Dodanie wielu znajomych automatycznie tworzy grupę.

Jedną z bardziej popularnych funkcji aplikacji Messenger jest możliwość wysyłania wiadomości do kilku osób jednocześnie. Korzystanie z czatu grupowego pozwala śledzić wszystkich uczestników rozmowy, co może być pomocne, jeśli musisz w pośpiechu dotrzeć do wielu osób. Ponadto, możesz ponownie wykorzystać grupy w przyszłych czatach.

Utworzenie czatu grupowego w aplikacji mobilnej Facebooka wymaga połączenia z Internetem i zainstalowania aplikacji Messenger. Jeśli jednak nie masz dobrego połączenia internetowego, możesz nie być w stanie w pełni wykorzystać potencjału aplikacji Messenger. Może to spowodować wiele problemów, w tym wadliwą pamięć podręczną, zablokowanych użytkowników i glitche. W niektórych przypadkach czat grupowy w ogóle nie będzie działał, co może powodować pewną frustrację.

Podczas tworzenia czatu grupowego w aplikacji mobilnej Facebook jest najprostszym sposobem, aby przejść o tym, można również utworzyć czat grupowy na pulpicie lub tablecie. Dla tych na Mac lub PC, można pobrać aplikację Messenger z App Store. Aby zacząć, powinieneś znać niektóre z bardziej godnych uwagi funkcji aplikacji Messenger.

Na przykład aplikacja Messenger umożliwia wysyłanie filmów i zdjęć. Aplikacja może być używana do przesyłania wiadomości tekstowych, a w prawym górnym rogu znajduje się przycisk „nowa wiadomość”. Na urządzeniu mobilnym można również zmienić nazwę czatu grupowego, co jest całkiem sporą sprawą.

Aplikacja Facebook może mieć inne nifty sztuczki w rękawie, takie jak możliwość dodania zdjęcia grupowego i używać emoji do sygnalizowania początku czatu grupowego. Inne sztuczki obejmują umożliwienie innym członkom odpowiedzieć na wiadomość i jest w stanie wyłączyć powiadomienia dla czatów.