Jeśli szukasz łatwego sposobu na udekorowanie domu na Boże Narodzenie, możesz rozważyć zrobienie choinki z makaronu. Jest to świetne rzemiosło do zrobienia z dziećmi i może wyglądać niesamowicie świątecznie. Możesz wybrać malowanie drzewa w różnych kolorach i może być wyświetlany na kominku lub blacie.

Najpierw musisz wybrać podstawę dla swojego drzewka. Najlepiej sprawdzi się mała doniczka z terakoty, ale możesz użyć kieliszka lub starego szklanego pojemnika. Jeśli nie masz dostępu do małego pojemnika, możesz użyć bloku drewna lub świeczki.

Kolejnym krokiem jest narysowanie drzewa na kartce papieru. Możesz zrobić własny szablon drzewa lub znaleźć go w Internecie. Kiedy masz już swój szablon, możesz zacząć wycinać karton. Pamiętaj, aby wyciąć okrąg wzdłuż promienia. Możesz również użyć noża do cięcia kartonu, aby wykonać kształty na kartonie.

Gdy już zrobisz drzewko, możesz je udekorować. Jeśli chcesz dodać poroże, możesz je zrobić z brązowego, iskrzącego papieru do scrapbookingu. Możesz też zrobić ornament w postaci bałwanka. Dodaj oczy googly i marchewkowy nos. Istnieją również ozdoby, które możesz przykleić z tyłu drzewa, aby wyglądały jak lampki. Drzewko możesz pomalować na dowolny kolor, możesz też przykleić koraliki i cekiny wewnątrz muszelek-pastylek.

Aby dodać drzewku trochę blasku, możesz pomalować je na metaliczne lub pastelowe kolory. Następnie możesz przykleić gwiazdę i kilka koralików, aby wyglądała jak choinka. Możesz też użyć mod podge, aby spryskać drzewko brokatem.

Kolejnym krokiem jest dodanie kokardy. W zależności od wieku dziecka, możesz kazać mu zawiązać wstążkę w kokardę lub po prostu przykleić ją do choinki. Możesz również użyć pistoletu do klejenia na gorąco, aby przymocować wstążkę.

Kiedy będziesz gotowy do zakończenia malowania drzewa, będziesz chciał pokryć powierzchnię papierem pergaminowym. Jest to dobry sposób, aby uczynić to rzemiosło bezpiecznym dla Ciebie i Twojego dziecka. Farba może być malowane na papierowym talerzu, ale trzeba będzie zrobić wiele warstw, aby uzyskać pożądany efekt. Ponadto, będziesz musiał użyć pędzla do rozprowadzenia farby lub łyżki do jej wyciągnięcia.

Aby uzyskać bardziej świąteczną dekorację, możesz przykleić guziki na czubku drzewa, aby wyglądało jak lampki. Twoje dziecko może również napisać swoje imię na trójkątach, aby stworzyć spersonalizowane drzewko.

Po tym jak Twoje drzewko wyschnie, możesz je następnie udekorować. Możesz pomalować ją na biało, czerwono lub zielono. Możesz również użyć pastelowych kolorów, aby Twoje drzewko wyglądało jak drzewko z Whoville. Możesz posypać drzewko brokatem, aby nadać mu trochę blasku.