Respiratory Synctial Virus (RSV) staje się znowu bardziej powszechny. Istnieje wiele różnych wirusów, które mogą powodować objawy. Test COVID-19 może pomóc Ci określić, czy jesteś zarażony tym wirusem. Test ten może również pomóc w ochronie innych osób przed chorobą.

Test COVID-19 można kupić w Internecie, aptece lub sklepie detalicznym. Koszty może pokryć Twoje ubezpieczenie zdrowotne. Jednak przed wykonaniem testu należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli nie masz dostępu do autotestów, powinieneś skontaktować się z lokalnym wydziałem zdrowia. Może on być w stanie rozdawać samotesty za darmo.

Domowe testy COVID-19 mogą dać szybkie wyniki. Nie są one jednak tak dokładne jak testy PCR (reakcja łańcuchowa polimerazy). Aby uzyskać najdokładniejszy test, należy zabrać próbkę do analizy u specjalisty medycznego.

Wielu prywatnych ubezpieczycieli zdrowotnych zwraca koszty testów wykonywanych w domu. Niektóre testy mogą być pokryte przez Medicaid i Medicare. Aby sprawdzić, czy Twój plan obejmuje testy domowe, skontaktuj się z firmą ubezpieczeniową lub swoim lekarzem.

Decydując się na zestaw testów domowych, upewnij się, że jest on zatwierdzony przez FDA. Zatwierdzony test oznacza, że został on przeanalizowany pod kątem wiarygodności. Powinien również mieć wydłużoną datę ważności. Posiadanie przedłużonej daty ważności oznacza, że producent dostarczył dane pokazujące, że test może trwać przez dłuższy okres czasu.

Ważne jest, aby uważnie czytać instrukcje podczas używania jakiegokolwiek testu w domu. Chcesz uniknąć fałszywych negatywnych i nieprawidłowych wyników. Nie używaj też testu, jeśli nie masz żadnych objawów. Nawet jeśli masz łagodne objawy, test domowy może nie wykryć wszystkich wariantów COVID-19.

Aby wynik testu był pozytywny, musisz mieć dużą ilość wirusa w organizmie. Większość testów domowych nie wychwytuje niskich poziomów wirusa SARS-CoV-2. Niemniej jednak, jeśli masz wysoki poziom wirusa, test domowy może być cennym narzędziem.

Testy domowe powinny być wykonywane co najmniej trzy do pięciu dni po ekspozycji. Po tym czasie należy odczekać co najmniej pięć dni przed wykonaniem drugiego testu. Tak szybko jak to możliwe, należy również skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz szybki test czy test PCR, postępuj zgodnie z instrukcjami producenta. Powinieneś także odczekać co najmniej 48 godzin po wykonaniu testu, aby sprawdzić, czy wynik jest pozytywny. Podczas gdy szybkie testy mogą dostarczyć wyniki w ciągu kilku minut, mają one wyższe ryzyko dostarczenia fałszywych negatywów. W zależności od wybranego testu, może być konieczne powtórzenie badania za kilka dni.

Test PCR jest bardziej dokładnym sposobem badania na obecność wirusa. Testy te działają poprzez tworzenie tysięcy kopii materiału genetycznego wirusa. Zazwyczaj badanie PCR trwa kilka dni i daje wynik pozytywny lub negatywny. Należy jednak wiedzieć, że u niektórych osób wynik jest pozytywny nawet po kilku dniach oczekiwania.

Szybki test antygenowy można również kupić w aptece lub sklepie. Używając papierowego paska i roztworu, test zmienia kolor, aby wskazać, czy test jest pozytywny czy negatywny.