Z przyjemnością przedstawiamy artykuł, który powstał przy współpracy z meskie-poradniki.pl

Świetnym sposobem na dodanie przechowywania do alkowy jest zbudowanie półek. Niezależnie od tego, czy chcesz wyeksponować rośliny domowe czy książki, alkowa może pomóc sprawić, że pokój poczuje się nieco bardziej domowo. Ale jak stworzyć idealną ekspozycję dla swojej alkowy? Na szczęście jest wielu ekspertów, którzy doradzą Ci, jak to zrobić.

W zależności od wielkości pomieszczenia, może być konieczne dostosowanie długości i szerokości desek półek. Idealnie, półki powinny mieć co najmniej stopę głębokości. Jeśli masz miejsce, możesz również chcieć ustawić je z powrotem od otworu alkowy, aby wyglądały bardziej atrakcyjnie. Można to zrobić poprzez przycięcie przedniej części półki pod lekkim kątem.

Aby zacząć, będziesz potrzebował kilku przedmiotów. Po pierwsze, będziesz potrzebował trochę drewna. Zazwyczaj będziesz potrzebował około dwóch kawałków MDF na górę i dół półki. Będziesz również potrzebował kawałka sklejki, aby stworzyć płytę przednią. Potrzebne będą również listwy i drewno podporowe.

Następnie należy użyć kilku wkrętów. Zazwyczaj będziesz potrzebował około dwóch i pół cala wkrętów do drewna, aby przymocować półki do stadniny. Alternatywnie, można użyć kotew murarskich, aby zaoszczędzić czas. Jednak wymagają one wywiercenia 650 otworów przez drewno. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość, jeśli używa się kotew murarskich.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest wybór koloru tonalnego, który dobrze współgra z kolorem ściany. Dzięki temu półka nie będzie wyglądała na zagraconą. Będzie również koordynować z przedmiotami, które wyświetlasz. Jeśli chodzi o wybór najlepszego koloru, należy rozważyć, jaki rodzaj przedmiotów zamierzasz wyświetlić.

Następnie trzeba będzie wyciąć łaty dla swoich półek. Będziesz chciał zrobić je w odpowiednim rozmiarze, aby pasowały do Twojej alkowy. Powinieneś również użyć 2-częściowego wypełniacza, aby wypełnić otwory. Zapewni to solidne mocowanie, które zapobiegnie wypaczaniu się półki z czasem.

Wreszcie, będziesz potrzebował trochę dekoratora caulk. Podczas gdy jesteś na to, można użyć go do ukrycia wszelkich śrub z łbem stożkowym. Możesz również wypełnić szczeliny między deskami za pomocą kauczuku. Klej dekoracyjny jest tani i stanowi świetny sposób na ukrycie niedoskonałości.

Jednym ze sposobów na najlepsze wykorzystanie alkowy jest użycie różnych kolorów i kształtów. Na przykład możesz wyświetlać naczynia, rośliny domowe lub butelki wina. Jednak nigdy nie powinieneś iść na nudny wyświetlacz. Zamiast tego powinieneś spróbować stworzyć wyświetlacz, który czuje się interesujący i osobisty. Innymi słowy, należy spróbować znaleźć najbardziej pomysłowy sposób wyświetlania swoich ulubionych przedmiotów.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się użyć MDF czy sklejki, kluczem do zbudowania wspaniałej alkowy jest stworzenie wyświetlacza, który jest zarówno użyteczny, jak i atrakcyjny. Możesz użyć ciemnych kolorów, takich jak ciemny dąb lub czerń, aby podkreślić swoje ulubione przedmioty, a jednocześnie sprawić, że będą się rzucać w oczy. Użycie różnych rozmiarów może również dodać efektu.