Artykuł przygotowany z myślą o naszych czytelnikach, dzięki współpracy z robien.com.pl

Mrożona kawa jest jednym z najlepszych napojów do picia w okresie letnim. Jest orzeźwiająca i sprawia, że czujesz energię. Możesz przygotować mrożoną kawę w domu i cieszyć się nią z łyżeczką lub słomką. Najlepszą częścią jest to, że możesz dodać trochę lodów do swojej filiżanki kawy i uczynić ją bardziej przyjemną.

Mrożona kawa jest łatwa do zrobienia i idealna na upalne dni. Wszystko, czego potrzebujesz, to umieścić trochę kawy w lodówce i miskę z lodem i jesteś dobry, aby przejść. Kiedy będziesz gotowy do podania kawy, możesz po prostu nałożyć na nią trochę lodu i pozwolić mu się roztopić. Jeśli przyjmujesz gości, możesz przygotować mrożoną kawę poprzedniego wieczoru i po prostu trzymać ją schłodzoną w lodówce, aż będziesz gotowy do podania.

Istnieje wiele smaków lodów. Niektóre z najpopularniejszych to waniliowe, czekoladowe, orzechowe i karmelowe. Oprócz tradycyjnej bitej śmietany do kawy mrożonej można dodać wiórki czekoladowe, rum i prażone orzechy. Możesz również użyć maszyny do lodów, aby stworzyć bardziej spienione latte.

W większości przypadków możesz po prostu wlać mrożoną kawę do szklanki, dodać gałkę lodów i cieszyć się. Ale jeśli chcesz zrobić wrażenie na swoich gościach, możesz przejść na wyższy poziom. Aby to zrobić, możesz dodać odrobinę rumu i udekorować kawę mrożoną wafelkiem.

Innym sposobem na przygotowanie pysznej kawy mrożonej jest użycie blendera. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli chcesz przygotować spienione latte lub zimny, słodki napój. Po zaparzeniu kawy mrożonej można dodać lody, a następnie przez minutę blendować roztwór, aby uzyskać gładką teksturę.

Jeśli jednak szukasz oszczędności czasu i energii, możesz kupić gotową kawę mrożoną, a nawet możesz kupić maszynę do robienia lodów. Używanie zamrożonej tacki do kostek lodu to kolejna opcja. I możesz nawet zamrozić swoją mrożoną kawę z dodatkową gałką lodów na boku.

Możesz również przygotować sos do deseru z kawą, jeśli masz ochotę. Dobrym wyborem na polewę jest sos karmelowy. Możesz też dodać trochę posypki, aby uzyskać spienioną waniliową latte. Te napoje są doskonałe w gorący dzień lub w zimowe popołudnie.

W tym czasie możesz przygotować bitą śmietanę. Aby to zrobić, ubij trochę śmietany, aż spieni się, a następnie dodaj kroplę mleka. Schładzaj bitą śmietanę przez co najmniej dwa dni. Najlepsze jest to, że nadal będzie pyszna następnym razem, gdy zrobisz swoją mrożoną kawę.

Aby naprawdę być bohaterem, możesz zrobić swoją mrożoną kawę z lodami w domu. Pamiętaj tylko, aby wybrać lody najlepszej jakości i upewnij się, że przechowujesz je w zamrażarce, aby się nie zepsuły.