Przedstawiamy materiał opracowany na zlecenie wolf-majster.pl

Jeśli masz krótkie lub nawet trochę dłuższe włosy, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak zrobić kok na czubku głowy. Odpowiedź może być różna w zależności od stylu, ale jest kilka kroków, które należy wykonać. Potrzebna Ci będzie gumka, spinki i lakier do włosów. Choć proces jest stosunkowo prosty, Twój kok może stać się nieco kłopotliwy, jeśli nie będziesz ostrożna.

Pierwszym krokiem jest przedzielenie włosów przy skroniach. Przedziałek w ten sposób nada Ci bardziej zdecydowany wygląd. Pozostawienie części włosów na zewnątrz sprawi, że kok będzie mniej niechlujny. Kolejną sztuczką jest natapirowanie włosów, by dodać im objętości. Tapirowanie ogona kucyka sprawi, że będzie on wyglądał na bardziej pełny.

Następnie, zakręć ogon wokół podstawy koka. W ten sposób powinna powstać mała końcówka. Zabezpiecz ją elastyczną opaską. Aby nadać fryzurze wyrazistości, upnij luźne końcówki za pomocą kilku wsuwek.

Następnie, zbierz resztę włosów w kok. Zwiąż pasma przezroczystą gumką. Możesz też upiąć kok zwykłym warkoczem. Po upięciu koka, spryskaj go lakierem, aby utrzymać go na miejscu.

Zrobienie koka o dużej teksturze jest w zasadzie dość łatwe, zwłaszcza jeżeli masz gęste lub długie włosy. Aby jak najlepiej wykorzystać swoją nową grzywę, musisz użyć odpowiednich produktów. Dobry lakier do włosów sprawi, że Twoje włosy nie będą się przetłuszczać, natomiast spray mocno utrwalający sprawdzi się w przypadku delikatniejszych włosów.

Jednym z najważniejszych kroków jest znalezienie dobrego filmu, który pokaże Ci jak to zrobić. Na szczęście jest ich wiele. Czy szukasz krótkiego, słodkiego wideo lub dłuższego, bardziej zaangażowanego tutorialu, powinieneś być w stanie go znaleźć. Od tego momentu, zabawa naprawdę zaczyna się. Z kilkoma prostymi ruchami, będziesz miała świetnie wyglądający kok w krótkim czasie.

Oprócz wspomnianych wcześniej drobiazgów, możesz użyć suchego szamponu, by dodać włosom tekstury i objętości. To świetny sposób na ujarzmienie nieumytych kosmyków i pozostawienie na włosach świeżego zapachu. Suchy szampon sprawdzi się także, gdy nie jesteś najlepsza w układaniu włosów.

Najlepszą częścią tego procesu jest to, że nie musisz czekać do wieczora, aby ponownie ułożyć włosy. Poświęcenie dodatkowego czasu na ułożenie włosów rano, zapewni Ci świeże, gładkie wykończenie. Jednakże, ujarzmienie kosmyków może być trudne, więc pamiętaj, by stosować się do rad Stensona.

Istnieją dziesiątki innych sposobów na zrobienie koka na czubku głowy. Możesz na przykład skręcić włosy w kilku miejscach, aby stworzyć ciekawie wyglądający węzeł, natapirować je lub owinąć kawałkiem materiału, aby nadać im większą objętość.