Liść laurowy jest stosowany jako lek od wieków. Ma właściwości antyseptyczne i antybiotykowe. Możesz go również używać do leczenia różnych infekcji skórnych i bólów. Korzyści płynące z maści z liści laurowych wynikają w dużej mierze z obecności antyoksydantów, olejków eterycznych i witaminy C.

Liście laurowe znane są ze swojego aromatu i smaku. Są one częstym składnikiem wielu potraw. Zioło to można znaleźć w większości sklepów spożywczych. Jeśli masz problem ze znalezieniem liści laurowych w lokalnym sklepie, możesz kupić suszone liście i zmielić je w młynku do kawy, aby uzyskać proszek.

Liście laurowe zawierają wiele korzystnych związków, w tym witaminę B6, witaminę C, eugenol, metylochawikol i cineole. Wykazano również, że mają właściwości przeciwzapalne i gojące rany. Ponadto udowodniono, że działają jako środek odstraszający owady i wzmacniają układ odpornościowy.

W zależności od tego, jaki rodzaj liścia laurowego zakupisz, możesz go wykorzystać do wykonania różnych produktów kosmetycznych. Możesz zrobić wywar, maść lub pastę. Wszystko czego potrzebujesz to trochę liści laurowych i wody. Pamiętaj jednak, aby używać wody oczyszczonej.

Najpierw będziesz musiała zagotować wodę, a następnie dodać do niej kilka liści laurowych. Następnie trzeba będzie poczekać, aż woda ostygnie. Po tym, można przesiać liście z i odcedzić wodę. Kiedy już to zrobisz, możesz nałożyć mieszankę na twarz. Pamiętaj, aby nosić filtr przeciwsłoneczny podczas stosowania tego produktu.

Innym sposobem na zrobienie maści z liści laurowych jest zmieszanie liści z kilkoma kroplami oliwy z oliwek. Aby uzyskać silniejszy smak, możesz parzyć liście dłużej. W rezultacie maść będzie miała silny zapach.

Przed zrobieniem maści z liści laurowych, musisz skonsultować się z dermatologiem. Osoby, które są w ciąży lub mają wrażliwą skórę powinny unikać stosowania tego środka. Również, jeśli zamierzasz używać maści przez dłuższy czas, powinieneś skonsultować się z lekarzem.

Niezależnie od metody, którą wybierzesz, upewnij się, że przechowujesz maść z liści laurowych w szczelnie zamkniętym pojemniku. Pamiętaj również, aby przechowywać ją w lodówce. Wreszcie, możesz ją zastosować za pomocą czystego wacika.

Chociaż liście laurowe są bardzo skuteczne, ważne jest, aby unikać ich nadużywania. Zbyt częste ich używanie może prowadzić do wytwarzania toksyn i trucizn. Aby zminimalizować ryzyko zatrucia, powinieneś używać tylko tyle, ile potrzebujesz. Ponadto pamiętaj, aby przestać używać liści laurowych na dwa tygodnie przed operacją.

Antyseptyczne i przeciwzapalne właściwości liści laurowych sprawiają, że są one użytecznym środkiem na wiele schorzeń skóry. Poza leczeniem trądziku, mogą one łagodzić stany zapalne i zmniejszać obrzęki twarzy. Dodatkowo, mogą pomóc w zapobieganiu łupieżowi i grzybom na skórze głowy. I wreszcie, mogą promować wzrost włosów.

Jeśli szukasz skutecznego, naturalnego rozwiązania swoich problemów skórnych, powinieneś rozważyć zrobienie własnej maści z liści laurowych. Jest to łatwe do zrobienia i może być świetnym dodatkiem do Twojej rutyny pielęgnacyjnej.