Wielu gitarzystów spędza swoje życie na pogoni za idealnym brzmieniem. Może być trudno osiągnąć nieuchwytny overdrive na gitarze akustycznej. Korzystanie z overdrive pedał może być doskonałym sposobem, aby uzyskać, że gritty dźwięk bez umieszczania palców na struny. Sekretem do osiągnięcia tego celu jest znajomość swojego sprzętu. Ułatwi to podrasowanie pedałów w locie, gdy nadarzy się okazja.

Najprostszym sposobem jest umieszczenie mikrofonu przed twoim wzmacniaczem. Jeśli używasz wzmacniacza z pojedynczym głośnikiem, spróbuj poruszać mikrofonem, aby uzyskać jak najbardziej naturalne brzmienie. Bardziej zaawansowanym podejściem będzie użycie miksera. Choć może się to wydawać sprzeczne z intuicją, pozwoli Ci to na regulację głośności każdego mikrofonu z osobna i zapewni ich synchronizację. Ponadto, może to pozwolić Ci osiągnąć wspomniane wcześniej akustyczne przesterowanie.

Będziesz chciał również upewnić się, że wykorzystujesz kanał overdrive w swoim wzmacniaczu. Dodatkowo powinieneś eksperymentować z użyciem pedału overdrive, jak również. Na przykład, możesz eksperymentować z dodaniem kontroli treble do pedału, aby dodać więcej wysokich tonów do swojej gitary.

Na rynku istnieje wiele opcji pedału overdrive. Jednak będziesz chciał się upewnić, że wiesz w co się pakujesz, zanim zaczniesz wydawać ciężko zarobioną gotówkę na jeden. Nie wszystkie pedały są stworzone równe i to jest dobry pomysł, aby przejść do tego, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb. Większość pedałów overdrive jest zaprojektowana tak, aby emulować wzmacniacz lampowy i interakcję między gitarą a głośnikiem.

Na szczęście nie musisz być doświadczonym profesjonalistą, aby móc zrobić to dobrze. Po prostu upewnij się, że masz solidne zrozumienie swojego sprzętu i będziesz na dobrej drodze do idealnego przesteru na swoim akustyku. Z odrobiną praktyki, będziesz w stanie znaleźć optymalne ustawienia i być gotowym do rocka w krótkim czasie.

Kolejną ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że nie wszystkie pedały overdrive są stworzone tak samo. Overdrive jest zazwyczaj sztuką, więc możesz nie chcieć kupić pierwszego, który widzisz. Niezależnie od tego, czy grasz na scenie, czy na papierze, zawsze powinieneś być świadomy ograniczeń swojego sprzętu. Poświęć czas, aby dowiedzieć się o swoim rigu, zanim wyruszysz na arenę muzyki na żywo. Robienie tego pozwoli Ci uniknąć popełnienia kosztownych błędów, które mogą zagrozić Twojemu występowi.

Jedną z bardziej ekscytujących cech pedału overdrive jest jego zdolność do dodania dodatkowej masy do Twojej gitary akustycznej. Nie tylko nada to jej bardziej teksturowany dźwięk, ale także poprawi jej masę i moc. Jak z każdego rodzaju instrumentu muzycznego, ważne jest, aby uzyskać jak najwięcej z pieniędzy przez wykorzystanie odpowiedniego sprzętu. Wybór najlepszego pedału overdrive jest kwestią gustu i powinieneś eksperymentować z kilkoma zanim zdecydujesz się na najlepszy dla Ciebie.