Dla wielu osób święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest ważnym wydarzeniem w kalendarzu. Z tej okazji upamiętnia się śmierć syna Maryi, Jezusa, i wniebowzięcie go do nieba. Z tej okazji ludzie obchodzą wiele uroczystości, w tym rytuał zwany ceremonią ziołową. Jest to zabawny i prosty sposób na docenienie hojności, jaką są zbiory z Twojego ogrodu. Ceremonia ziołowa nie jest ograniczona do katolików; jest również obchodzona przez wiele osób niereligijnych.

Wspomniana wcześniej ceremonia ziołowa jest corocznym rytuałem o długiej tradycji sięgającej średniowiecza. Jest to okazja do podziękowania bogom za owoce swojej pracy. Możesz być mile zaskoczony tym, jak łatwo jest uprawiać własne zioła. Jest kilka podstawowych wymagań: musisz mieć miejsce do ich uprawy i trochę słońca.

W rzeczywistości możesz wyhodować dużą partię ziół w ciągu zaledwie kilku tygodni. Dobrym początkiem jest wybór miejsca, które otrzymuje dużo światła słonecznego, które powinno wynosić minimum 5 do 6 godzin dziennie. Posadź swoje nasiona lub przesadź istniejącą uprawę w płytkich rzędach w dobrze przygotowanym ogrodzie. Pamiętaj o zapewnieniu odrobiny wody, aby nie dopuścić do ich wyschnięcia.

Niektóre z najczęstszych ziół na tę okazję to bazylia, kolendra i pietruszka. Chociaż możesz nie być w stanie zebrać żadnego z nich w stanie świeżym, możesz dodać je do przepisu, aby czerpać korzyści. Dodanie gałązki któregoś z tych ziół do dania doda odrobinę koloru i smaku do Twoich ulubionych potraw. Można je nawet dodać do miski makaronu na pyszny i zdrowy posiłek.

Innym zabawnym i prostym sposobem na uczczenie Święta Wniebowzięcia jest zrobienie małej ceremonii ziołowej. Możesz to zrobić sadząc najlepiej pachnące zioło wokół swojej kuchni. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli masz okno, które dostaje dużo światła słonecznego. W sezonie zbiorów możesz chcieć przyciąć stare kwiaty ze swoich roślin, aby zachęcić do nowego wzrostu. Nie należy jednak przesadzać, ponieważ w ten sposób przycinamy sporą liczbę liści i łodyg.

Jeśli jesteś nowicjuszem w uprawie ziół, Święto Wniebowzięcia może być właśnie tym, czego potrzebujesz, aby zacząć. Kiedy już opanujesz podstawy, w krótkim czasie będziesz mieć zielony i zdrowy dom. Używanie świeżych ziół to świetny sposób na dodanie nowej warstwy złożoności do Twoich potraw, zwiększając ich właściwości prozdrowotne. Stosując się do kilku podstawowych wskazówek, w krótkim czasie możesz mieć zbiory godne restauracji z gwiazdką Michelin.