Ciepły kompres to świetny sposób na złagodzenie dyskomfortu związanego z bólem głowy, bólem zatok, bólem mięśni lub skurczami menstruacyjnymi. Zanim jednak pośpieszysz się z zakupem, rozważ poniższe wskazówki.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że Twoje oko jest dość wrażliwe i ciepły kompres nie zrobi Ci nic dobrego, jeśli nie pozostanie na twarzy. Jeśli kompres, którego używasz jest zbyt ciepły, może poparzyć twoje oczy i skórę, więc najlepiej być bezpiecznym. Istnieje wiele sposobów na zrobienie ciepłego kompresu. Możesz wybrać spośród wielu dostępnych komercyjnie opcji lub możesz spróbować kilku łatwych do wykonania wersji domowych.

W skrócie, ciepły kompres to rodzaj podkładki grzewczej, którą umieszcza się nad ciałem i zawija w ręcznik. Pomaga to zmniejszyć obrzęk i ból. Kilka razy dziennie, możesz zastosować ciepły kompres, aby złagodzić swoje bóle. Tak długo, jak jesteś odpowiedzialną osobą dorosłą, jest to bezpieczny i wygodny sposób leczenia.

Na przykład, możesz znaleźć kilka gotowych ciepłych kompresów, które możesz umieścić bezpośrednio na czole. Możesz też zrobić ciepły kompres w domu z połączenia niedrogich materiałów. W przeciwieństwie do innych produktów, które wymagają źródła energii elektrycznej, te ciepłe kompresy mogą być codziennie uzupełniane.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, używaj dobrze wentylowanego miejsca. W zależności od temperatury, możesz chcieć eksperymentować z grubością ręcznika. Najlepiej wypróbować kilka różnych opcji zanim zdecydujemy się na jedną. Należy również pamiętać, że nie wszystkie zimne okłady są równie skuteczne. Chociaż dobrym pomysłem jest stosowanie zimnego kompresu w celu zmniejszenia stanu zapalnego, nie należy go nadużywać.

Innym sposobem na zastosowanie ciepła bez butelki z gorącą wodą jest wykonanie suchego kompresu cieplnego. Do tego potrzebny jest wilgotny ręcznik i skarpeta. Dodaj niegotowany ryż do skarpety i zwiąż ją. Po tym, pop go w mikrofalówce i voila!

Możesz również użyć mikrofalówki do podgrzania suchego kompresu, a następnie obłożyć nim szyję, ramiona lub brzuch. Możesz również zrobić większą poduszkę grzewczą z wilgotnego ręcznika, owijając go w arkusz materiału i umieszczając w piekarniku w temperaturze 300 stopni F. Uważaj jednak, ponieważ ciepło może stopić torebkę.

Wreszcie, możesz użyć małego kubka, aby dodać wody do niewielkiej ilości płynu, który został do niego wlany. Jeśli nie jesteś wystarczająco cierpliwy, aby to zrobić, możesz spróbować zagotować wodę, a następnie wlać ją do plastikowej torby. Upewnij się, że usuniesz torbę po kilku minutach i pozwól jej ostygnąć przed nałożeniem na dotknięty obszar.

Na koniec możesz zrobić wilgotny kompres cieplny używając plastikowej torby nadającej się do mikrofalówki. Dodaj kilka aromatycznych ziół do mieszanki i jesteś wyłączony i uruchomiony.