Jeśli robisz naszyjnik lub bransoletkę dla siebie lub na prezent, istnieje kilka różnych sposobów na zrobienie regulowanej bransoletki przy użyciu sznurka. Oprócz węzłów, możesz również włączyć charmsy, koraliki lub inne ozdoby.

Aby rozpocząć, wybierz odpowiedni sznurek i zmierz jego dodatkową długość. Po uzyskaniu długości, możesz go przyciąć do odpowiedniego rozmiaru, a następnie zabezpieczyć za pomocą superglue. Następnie możesz zawiązać końce w prosty węzeł overhand. To bezpieczny sposób na wykorzystanie obu stron i nie będziesz musiał się martwić, że sznurek się wysunie.

Następnie zawiąż małą pętlę ze sznurka. Pamiętaj, aby węzeł był porządny. Zrób go mocno, aby bransoletka się nie rozpadła. To dobry moment na włożenie do sznurka koralików lub innych ozdób. Koraliki mogą być umieszczone na górze, poniżej węzła lub gdzieś pomiędzy.

Następnie przewlecz sznurek przez pętlę, aby stworzyć regulowaną pętlę. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wybierz sznurek, który ma ponad 1 mm średnicy. Po zawiązaniu węzła, sznurek powinien być wystarczająco długi, aby mógł owinąć się wokół obu końców sznurków bransoletki.

Jednym ze sposobów na wykonanie węzła regulowanego jest węzeł przesuwny kwadratowy. Kwadratowy węzeł przesuwny wymaga, abyś zawiązała dwa duże węzły na końcach warkoczy. Ponadto węzeł ten może być wykonany z różnych sznurków, w tym skóry, zamszu, satyny i jedwabiu. Użycie tych węzłów może pomóc Ci w wykonaniu regulowanego zapięcia dla Twojej biżuterii lub dać Ci możliwość stworzenia improwizowanej bransoletki, gdy się spieszysz.

Poświęcenie czasu na zrobienie dobrego węzła może również pomóc Ci upewnić się, że otwarte końce nie zaplączą się z resztą bransoletki. Możesz również dodać koraliki, charmsy lub inne ozdoby do węzła przed jego zawiązaniem.

Na koniec możesz związać sznurki razem w koło. Chociaż jest to trochę żmudne, to jest to sprytny sposób, aby utrzymać je przed splątaniem. Uważaj tylko, aby zostawić około cala pomiędzy węzłem a końcami sznurków.

Wreszcie, możesz użyć węzła przesuwnego do zaciśnięcia bransoletki. Kilka jardów sznurka lub dobrej wielkości elastyczna gumka załatwią sprawę. Sznurek powinien być owinięty wokół dwóch lub trzech sznurków, a dobrym pomysłem jest zawiązanie podwójnego węzła z tyłu bransoletki. Idealnie, węzeł powinien być zawiązany w pobliżu otwartego końca każdej strony, dzięki czemu możesz mieć pewność, że bransoletka pozostanie na swoim miejscu.

W rzeczywistości, możesz nawet zrobić regulowaną bransoletkę przy użyciu tylko jednego sznurka. Wszystko czego potrzebujesz to węzeł i kawałek sznurka. Jednak nie będzie to tak skuteczne jak bransoletka z wielu sznurków, więc możesz chcieć zainwestować w kilka sznurków.

Innym sposobem na zrobienie regulowanej bransoletki jest zawiązanie sznurka węzłem ślizgowym. Istnieje kilka odmian tego węzła, ale najciekawsza jest ta, która pozwala na przewlekanie go na i z bransoletki.